یکی از همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی:

فرهنگ شهادت طلبی عامل پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس بود/ مدیریت جنگی برای داشتن یک لشکر قدرتمند نظامی مهمترین ویژگی سردار سلیمانی

محمدعلی پوراحمدیان گفت: سه موضوع اصلی پیروزی ما در جنگ؛ خواست الهی، ایمان و اعتقاد همراهی ملت ایران و رهبری حضرت امام که پیامبرگونه جنگ را هدایت کردند و عامل اصلی استقامت و پیروزی فرهنگ شهادت طلبی بود.

کدخبر : 28301 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۷/۲|۱۱:۳۳

به گزارش فائزون محمدعلی پوراحمدیان؛ یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار  ما بیان کرد: رشادت های دوران دفاع مقدس مانند نگینی زیبا بر تارک تاریخ حماسه و پایداری می‌درخشد، حکایت ماندگار دلاوری شهیدان و شاهدانی که با خون و جان خویش موجب زنده نگه داشتن و پویایی اسلام شدند و آمادگی دفاعی ملت همیشه قهرمان ایران را به جهانیان نشان دادند.
 
وی افزود: تجاوز همه جانبه رژیم بعث عراق به مرزهای غرب ایران باعث شد تا رزمندگان دلاور با تمام وجود و اراده ای قاطع و محکم در برابر متجاوزان و حامیانش صف آرایی کنند و با سد شدن در برابر زیادخواهی صدام، درسی فراموش نشدنی را به دشمنان این مرز و بوم بیاموزند.
 
این رزمنده دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس یك حادثه نبود بلكه یك واقعه از پیش طراحی شده بود كه رژیم بعث با كمك دشمنان جمهوری اسلامی ایران آغاز كرد به گونه ای که در این جنگ عراق با کمک حامیان و هم پیمانانش با انواع تجهیزات جنگی برای نابودی ما قدم برداشتند اما دلاور مردان ما رویاها و معادلات آنها را نقش بر آب کردند.
 
وی ادامه داد: ما در جنگ به این نتیجه رسیدیم که باید با خودکفایی و همت روی پای خودمان بایستیم، که نتیجه آن شکسته شدن ابهت ابرقدرتهای غرب و شرق بود و در این حماسه با محکم کردن ریشه‌های انقلاب پربار اسلامیمان، حس برادری و وطن‌دوستی را در نهاد یکایک مردمان بارور کردیم.
 
پوراحمدیان با بیان اینکه هشت سال جنگ تحمیلی یعنی مبارزه حق علیه باطل اذعان کرد: رزمندگان در طول جنگ و پس از آن برای حفظ امنیت این کشور از سر عشق به ارزش‌های والای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران پا به میدان گذاشتند و بر اساس تکلیف الهی و شرعی و رضایت خدا ایثار کردند.
 
وی با اشاره به شخصیت شهید سردار اسلام قاسم سلیمانی گفت: آنچه ما در جنگ از سردار سلیمانی به عینه دیدیم تدبیر، مدیریت، توانایی‌های ذاتی ایشان بود که می‌توانست لشکرهای قدرتمندی را به واسطه این توانمندی‌ها ایجاد کند.
 
وی اظهار کرد: سردار در طول جنگ تحمیلی به جای فرماندهی، رهبری می‌کرد و علاوه بر رافت با نیروهای خودشان با رزمندگان لشکرهای دیگر هم حسن معاشرت داشت و یکسان برخورد می‌کرد.
 
توفیق داشتم که سردار فرمانده‌ام بود
 
رزمنده هشت سال جنگ گفت: در دوران دفاع مقدس عملیات های زیادی را شرکت کردم؛ از عملیان کربلای یک و چهار و جنگیدن و دفاع را در کنار سردار سلیمانی در کربلای ۵ در منطقه شلمچه و والفجر ۸ در فاو، به خوبی تجربه کردم و آنجا و از نزدیک شاهد رشادت‌ها و اخلاص و توانایی‌های آن شهید بودم.
 
وی افزود: در عملیات کربلای پنج که یکی از مهم ترین عملیات ها و سرنوشت ساز بود روز سوم عملیات در کانال پس از اصابت خمپاره از ناحیه پای چپ مجروح شدم و به عقب رفتم.
 
پوراحمدیان یادآور شد: در تاریخ هشت ساله دفاع مقدس، یکی از گسترده ترین و موفق ترین عملیات های این دوران پرحماسه که انعکاس وسیعی نیز در سطح رسانه‌های گروهی جهان داشت، عملیات غرورآفرین والفجر-8 بود که در آن عملیات هم مجروح شدم.
 
وی با اشاره به سربلندی امروز ایران در جهان افزود: ما مدیون از خودگذشتگی و ایثار افرادی هستیم كه در برابر دشمن ایستادند و به آرمان های انقلابی پایبند بودند و از این جهت مردم برای این رشادت ها ارزش زیادی قائل هستند.
 
همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: استکبار جهانی با هم پیمانان خون خوارش دیوار کشی نظامی در اطراف کشور با هدف نابودی ما ایجاد کرد اما غافل از اینکه عشق به ولایت و امام، دفاع از وطن و ناموس، مردانگی و رشادت دلاور مردان ایرانی تحریم نشدنی است و با این خیال خام خود به جایی نخواهند رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
ارسال