فائزون|کنجکاوی آزادگان برای کشف هدیه صدام!

کنجکاوی آزادگان برای کشف هدیه صدام!

یکی از اسرای دفاع مقدس می‌گوید: «مسئول اسارتگاه آمد و گفت: از طرف رئیس‌جمهور عراق صدام برایتان هدیه فرستاده شده است که فردا به شما می‌دهیم. بسیار کنجکاو بودیم که بدانیم هدیه صدام چیست!»

کدخبر : 38440 | تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۸/۲۷|۰۸:۴۴

به گزارش فائزون به نقل از خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، استفاده از قاشق و چنگال در تاریخ کشورمان به دوره ساسانی و به سال ۶۵۱ ـ ۲۲۴ میلادی و حتی به گفته برخی مورخان به دوره هخامنشی بازمی‌گردد.


 


تصویر قاشق و چنگال و شرح تاریخچه این آثار باستانی در موزه ملی ایران

آنچه از روایت اسرای ایرانی در عراق برداشت می‌شود، این است که بعثی‌ها حتی تاریخ ایران را نمی‌دانستند و به گفته سیف‌الله صفایی، یکی از آزادگان: «در اسارتگاه که بودیم برای ما قاشق رویی آوردند و طرز دست گرفتن قاشق را هم به ما توضیح دادند.» روایت این آزاده دفاع مقدس را در ادامه می خوانیم.

۷۰ روز می‌گذشت که ما در آسایشگاه‌های بعثی‌ها زندانی بودیم و تنها روزی یک بار برای دادن آب و غذا درها باز می‌شد. یک روز مسئول اسارتگاه آمد و گفت: «از طرف صدام، رئیس‌جمهور عراق برایتان هدیه فرستاده شده است که فردا به شما می‌دهیم.»

بسیار کنجکاو بودیم بدانیم هدیه صدام چیست. یکی می‌گفت لباس می‌دهند، دیگری می‌گفت شاید کارت آزادی است و خلاصه هر کس نظری می‌داد تا اینکه چیزی را تحویل گرفتیم که هیچ‌کدام حدس نمی‌زدیم.

فردای آن روز مسئول اردوگاه با تشریفات رسمی به همراه چند نگهبان عراقی که یکی از آنها کارتنی کوچک در دست داشت، وارد آسایشگاه شد و پس از مدتی سخنرانی در خصوص شخصیت صدام و اینکه تا چه حد به فکر اسرای ایرانی است، گفت: «به گفته رئیس‌جمهور صدام، شما مهمان ما هستید» و خلاصه از این قبیل مهملات بسیار سر هم کرد و سرانجام یکی از برادران آزاده را صدا زد تا محتویات آن کارتن را که هدیه رئیس‌جمهور عراق بود، بین برادران توزیع کند.

زیر نگاه متعجب ما قاشق‌های رویی و سیاه و ناصافی را از کارتن خارج کردند و بین ما توزیع شد. یکی از عراقی‌ها گفت: «آیا شماها در ایران چنین چیزهایی داشته‌اید؟ غذایی را که ما به شما می‌دهیم با این قاشق این‌طور بخورید»

و بعد طرز دست گرفتن قاشق را هم به ما توضیح داد!

آنها آن قدر بدبخت و ناآگاه بودند که نمی‌دانستند ما در ایران از چه نعمت‌هایی برخوردار بودیم. البته ناگفته نماند که از شخص صدام جز این همه انتظار نمی‌رفت که در کنار صدها نوع شکنجه و آزار مختلف، یک قاشق رویی سیاه را به عنوان هدیه به برادران آزاده تقدیم کند.

پایان پیام/

کلید واژه ها:

هدیه صدام

هدیه

صدام حسین

ارسال نظر


captcha
ارسال