نتیجه جستجوی کلیدواژه:دفاع مقدس
بختیاری

شهید شاخص سرلشکرخلبان عبدالرضا بختیاری

شهید غلامحسین جعفری شاهرودی در سال ۱۳۳۹ در شهرستان زابل دیده به جهان گشود . وی همیشه خود را سرباز کوچکی از این ملت می دانست و دلبستگی به زرق و برق دنیا نداشت و در همه حال خداوند را ناظر بر اعمال خود می دانست . سرانجام در تاریخ ۱۳/۱۰/۱۳۸۵ در شهرستان ایرانشهر ، بر اثر درگیری با اشرار مسلح دعوت حق را لبیک گفته و به درجه ی عظمای شهادت نائل گشت .

شهید شاخص احمد پاسبان

شهید شاخص احمد پاسبان

شهید احمد پاسبان در سال ۱۳۴۷ در شهرستان زاهدان دیده به جهان گشود. در عملیات بدر از خود شجاعت و رشادت فراوان نشان داد و توجه فرماندهان را به خود جلب کرد.سرانجام در تاریخ ۴/۱۰/۶۵ در عملیات کربلای چهار در جزیره ام الرصاص به فیض شهادت نایل آمد و مفقودالاثر گردید.پیکر وی پس از یازده سال به دست آمد و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

مرادقلی

شهید شاخص سرلشکرخلبان امیر مرادقلی

سرلشگر خلبان شهید امیر مرادقلی در شهریور ماه سال ۱۳۳۵ در روستای حاجی کلاته شهرستان علی آبادکتول استان گلستان در خانواده ای متدین از اهالی سیستان متولد شد. شهید مرادقلی در روز بیست و یکم بهمن ماه ۱۳۶۳ بر اثر سانحه هوایی در «شیراز » به شهادت رسید.

یاسر بهشتی

شهید شاخص یاسر بهشتی

شهید یاسر بهشتی در سال ۱۳۴۲ در بخش بمپور از توابع شهرستان ایرانشهر دیده به جهان گشود. شهید بهشتی در عملیاتهای متعددی شرکت نمود و سرانجام در تاریخ ۲۰/۱۰/۱۳۶۵ در عملیات کربلای پنج در منطقه عملیاتی شلمچه به فیض شهادت نایل آمد.

سبیل اخلاقی

شهید شاخص سبیل اخلاقی

شهید سبیل اخلاقی در چهارم خردادماه ۱۳۵۳ در نیک شهر استان سیستان و بلوچستان در خانواده ای از اهل سنت به دنیا آمد و در ۱۹روز از بهمن ماه ۱۳۶۴ در هور العظیم با اصابت ترکشی به قلب پاک و معصومش آسمانی شد و به شهادت رسید . شهید اخلاقی با شهادتش در سن ۱۱ سالگی لقب کوچکترین شهید دفاع مقدس را به خود اختصاص داد.

بیعت

بیعت با فرمانده

گفتگو با همرزمان سردار محبعلی فارسی