نتیجه جستجوی کلیدواژه:دفاع مقدس
دفاع

ملت ایران با هرگونه جنگ و تجاوز مخالفند

سردار غلامرضا باغبانی گفت: ملت سرافراز ایران اسلامی با هرگونه ظلم، جنگ، تجاوز، خشونت و ضایع کردن حقوق انسانها مخالف هستند و در شرایط دشوار دوران دفاع مقدس درصدد صیانت از ارزشها و پاسداری از مرزها برآمدند.

تجلیل

پیشکسوتان دفاع مقدس در خاش تجلیل شدند

«علی سعدی» گفت: با هدف ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت و پاسداشت مقام رزمندگان اسلام و شهیدان در هشت سال جنگ تحمیلی نشست تجلیل و نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

تجلیل

برگزاری مراسم تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در زاهدان

مراسم تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در زاهدان با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

یادوراه

رونمایی از کتب دفاع مقدس در سیستان و بلوچستان

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در برنامه زنده تلویزیونی «دفاع ادامه دارد» از کتب «مجاهدت خاموش» و شهدای فنی و مهندسی رونمایی شد.

هفته دفاع

دفاع مقدس نوراین ترین دوران تاریخ ایران/ برقراری امنیت در جامعه با حماسه آفرینی رزمندگان و شهدا

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید سجاد بم پشت گفت: اگر اکنون در ایران اسلامی امنیت، آرامش و آسایش برقرار است همه را مدیون حماسه آفرینی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و سلحشوری های شهدا هستیم .

دفاع

هشت سال دفاع مقدس درس ایثار و عزت و سرافرازی بود

مدرس حوزه علمیه کنارک گفت: عظمت ملت بزرگ ایران به ویژه جوانان این مرز و بوم را جهانیان در دفاع مقدس دیدند و در مقابل ملت ایران تعظیم کردند.

دوران دفاع مقدس

فرهنگ دفاع مقدس حذف شدنی نیست

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تحت هیچ شرایطی نام و کاری که رزمندگان هشت سال دفاع مقدس انجام دادند حذف شدنی نیست، گفت: لازم است نقش و جایگاه فرهنگ دفاع مقدس همچنان برای نسل های آینده تبیین شود.

دفاع مقدس

برگزاری ۱۱۰۰ برنامه در سپاه سلمان به مناسبت هفته دفاع مقدس

جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان از برگزاری ۱۱۰۰ برنامه در سپاه سلمان شهرستانهای این استان به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.

اذرخش

برگزاری همايش نکوداشت پيشکسوتان دفاع مقدس در شهرهای سيستان و بلوچستان

مسئول امور پيشکسوتان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس سیستان و بلوچستان از برگزاری همايش تجليل و نکوداشت پيشکسوتان دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.

مداحان

اشاره به سبک زندگی شهدا از معروفات جامعه امروزی است

«محمد جواد جامعی» گفت: اشاره به سبک زندگی شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها یکی از عوامل گسترش معروفات در جامعه امروزی است.

بختیاری

شهید شاخص سرلشکرخلبان عبدالرضا بختیاری

شهید غلامحسین جعفری شاهرودی در سال ۱۳۳۹ در شهرستان زابل دیده به جهان گشود . وی همیشه خود را سرباز کوچکی از این ملت می دانست و دلبستگی به زرق و برق دنیا نداشت و در همه حال خداوند را ناظر بر اعمال خود می دانست . سرانجام در تاریخ ۱۳/۱۰/۱۳۸۵ در شهرستان ایرانشهر ، بر اثر درگیری با اشرار مسلح دعوت حق را لبیک گفته و به درجه ی عظمای شهادت نائل گشت .

شهید شاخص احمد پاسبان

شهید شاخص احمد پاسبان

شهید احمد پاسبان در سال ۱۳۴۷ در شهرستان زاهدان دیده به جهان گشود. در عملیات بدر از خود شجاعت و رشادت فراوان نشان داد و توجه فرماندهان را به خود جلب کرد.سرانجام در تاریخ ۴/۱۰/۶۵ در عملیات کربلای چهار در جزیره ام الرصاص به فیض شهادت نایل آمد و مفقودالاثر گردید.پیکر وی پس از یازده سال به دست آمد و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

مرادقلی

شهید شاخص سرلشکرخلبان امیر مرادقلی

سرلشگر خلبان شهید امیر مرادقلی در شهریور ماه سال ۱۳۳۵ در روستای حاجی کلاته شهرستان علی آبادکتول استان گلستان در خانواده ای متدین از اهالی سیستان متولد شد. شهید مرادقلی در روز بیست و یکم بهمن ماه ۱۳۶۳ بر اثر سانحه هوایی در «شیراز » به شهادت رسید.

یاسر بهشتی

شهید شاخص یاسر بهشتی

شهید یاسر بهشتی در سال ۱۳۴۲ در بخش بمپور از توابع شهرستان ایرانشهر دیده به جهان گشود. شهید بهشتی در عملیاتهای متعددی شرکت نمود و سرانجام در تاریخ ۲۰/۱۰/۱۳۶۵ در عملیات کربلای پنج در منطقه عملیاتی شلمچه به فیض شهادت نایل آمد.

سبیل اخلاقی

شهید شاخص سبیل اخلاقی

شهید سبیل اخلاقی در چهارم خردادماه ۱۳۵۳ در نیک شهر استان سیستان و بلوچستان در خانواده ای از اهل سنت به دنیا آمد و در ۱۹روز از بهمن ماه ۱۳۶۴ در هور العظیم با اصابت ترکشی به قلب پاک و معصومش آسمانی شد و به شهادت رسید . شهید اخلاقی با شهادتش در سن ۱۱ سالگی لقب کوچکترین شهید دفاع مقدس را به خود اختصاص داد.

1