مناسبت سالگرد شهادت سرداران شهید سلیمانی و میرحسینی؛

مراسم شب خاطره یاران قاسم در زاهدان برگزار شد

به مناسبت سالگرد شهادت سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج قاسم میرحسینی مراسم شب خاطره یاران قاسم شب گذشته در جوار مزار مقدس شهدا در حسینیه مزار شهدای زاهدان برگزار شد.

کدخبر : 31403 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۶|۱۳:۰۷

به گزارش  فائزون، به مناسبت سالگرد شهادت سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج قاسم میرحسینی مراسم شب خاطره یاران قاسم شب گذشته در جوار مزار مقدس شهدا  در حسینیه مزار شهدای زاهدان برگزار شد.

 
در این مراسم که با حضور خانواده شهدا، مردم و مسئولان برگزار شد تعدادی از یاران و همرزمان این دو سردار رشید اسلام به ذکر خاطرات دوران دفاع مقدس پرداختند.

احمد اعرابی از فرماندهان گردان و همرزم شهیدان سلیمانی و میرحسینی در این مراسم گفت: لازم است همه ما سیره عملی حاج قاسم را نصب العین خود قرار دهیم.

وی با ذکر خاطراتی از حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: سال ۷۴ شهید سلیمانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق بود که برای بازدید از تیپ سلمان فارسی آمد آمادگی نیروی رزم را ببیند، پس از آنکه رزمندگان به خط شدند حاج قاسم کنار گردان آمد و در کنار بچه ها روی خاک نشست.

اعرابی ادامه داد: این عمل فرمانده قرارگاه آنچنان تاثیری در روحیه رزمندگان ایجاد کرد که برخی سربازان می گویند اگر تغییر در روحیه ما ایجاد شد فقط به خاطر همراهی فرمانده با ما بوده است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: حاج قاسم به نیروهای خود بسیار اهمیت می داد و آن ها را مانند فرزندان خود می دید، به طوریکه حتی تامین آب آشامیدنی سرد برای آن ها هم از دغدغه های او بود.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی در عمل نیروهای خود را آموزش می داد و این موضوع سبب می شد نیروها نیز تا پای جان گوش به فرمان او باشند.

اعرابی بیان کرد: حاج قاسم بین خود‌ و خدایش را اصلاح کرد‌ و‌ خدا نیز میان حاج قاسم و مردم را، به همین دلیل او سردار دل ها شده است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: این نوع فرماندهی به سادگی به دست نمی آید و عملکرد و کارهای سردار سلیمانی نشان می داد نفس خود را پاک کرده بود و گفته بود من در طول عمرم از چیزی نرسیدم.

اعرابی اظهار کرد: سردار سلیمانی دیگر تکرار شدنی نیست، برخی از افراد برای یک برهه تاریخی آفریده شده اند و پس از آن دیگر قابل تکرار نیستند، حاج قاسم با عمل خودش در دل همه نفوذ کرده بود و به همین دلیل هم نیروهای او با دل و جا گوش به فرمان او بودند.

انتهای پیام/
 

ارسال نظر


captcha
ارسال