سردار محبعلی فارسی

شهید محبعلی فارسی در اول شهریور سال ۱۳۳۸ در زابل بدنیا آمد این شهید والامقام با رشادت در شلمچه و مقابله با دشمن از پیشروی آنها جلوگیری کرد و رنج اسارت را به جان خرید وی سرانجام در ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ پس از تحمل ۲۷ سال رنج و زجر آثار شیمیایی و زخم های دوران دفاع مقدس به شهادت رسید.

نام:محبعلی

نام خانوادگی:فارسی

نام پدر:سعید احمد

محل تولد:زابل

تاریخ تولد:۱۳۳۸/۶/۱

تاریخ شهادت:۱۳۹۶/۲/۱۲

محل شهادت:زاهدان

تحصیلات:لیسانس

تخصص:پاسدار

دین:اسلام

مذهب:شیعه

رده اعزام کننده:سپاه

کدخبر : 15662 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰|۱۰:۲۴

فائزون سردار محبعلی فارسی را معرفی می کند:

سردار محبعلی فارسی در سال۱۳۳۸ در زابل به دنیا آمد او یک معلم بود و از آغاز جنگ تحمیلی تا پایان آن در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور فعال داشت.

وی تقریبا از هر عملیاتی زخمی به تن داشت دو بار در عملیات «خیبر» و «والفجر۸ » شیمیایی شد ولی همچنان به مبارزه ادامه می داد تا اینکه چند روز بعد از پذیرش قطعنامه در سال ۶۷ اسیر شد و با جانبازی ۷۰ درصد و انواع ترکش ها دو سال در اسارت بود.

وی در عملیات‌های مختلف جنگ از سال ۱۳۶۰ در کنار سردار حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید حاج قاسم میرحسینی قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله در دوران دفاع مقدس نقش بی‌بدیلی ایفا نمود.

این سردار لشکر اسلام سال ۱۳۶۴ به عنوان فرمانده گردان «۴۰۹ حمزه سیدالشهدا» استان سیستان و بلوچستان منصوب شد و با درایت و فرماندهی  ممتازی که در عملیات‌های مختلف داشت همواره از یاران صدیق فرماندهی لشگر ۴۱ ثارالله بود.

این جانباز و آزاده سرافراز، در آبان‌ماه سال ۶۹ پس از تحمل دو سال اسارت به آغوش میهن اسلامی بازگشت و تازه دوران سخت رنج‌ها و مشقات وی به دلیل عوارض و جراحات شیمیایی از ناحیه  ریه و کبد آغاز شد.

وی پس از تحمل ۲۷ سال درد و رنج شیمیایی در روز چهاردهم اردیبهشت ماه ۹۴ و در سالروز ولادت با سعادت امام سجاد(ع) و روز معلم در حالی شهید شد که علم ابوالفضل عباس(ع) او را در برگرفت.

 

ارسال نظر


captcha
ارسال