مسئول کمیته فرهنگی و هنری کنگره ملی شهدای سیستان وبلوچستان:

حمایت از خرید و چاپ و نشر کتب سرداران شهید/ اقدامات، باید فاخر و درخور شهدا انجام شود

مسئول کمیته فرهنگی و هنری کنگره ملی شهدای سیستان وبلوچستان گفت: اقداماتی که برای شهدا انجام می شود باید فاخر و درخور شهدایمان باشد.

کدخبر : 8461 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۸/۱۵|۱۲:۱۷

حسین مسگرانی در گفت و گو با خبرنگار فائزون در تشریح اقدامات کمیته فرهنگی هنری گنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از ابتدای تشکیل کنگره تا کنون 4  جلسه برگزار شده و بخشی از اقدامات بر عهده بسیج هنرمندان سپاه پاسداران و بخشی بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاده شده است.

وی افزود: برگزاری جشنواره شب شعر و خاطره با موضوع شهدا  و اجرا و تولید نمایش در خصوص یکی از شهدای استان از جمله پیشنهاداتی است که بناست توسط حوزه هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد انجام شود.

وی بیان داشت: المانهای شهری یکی دیگر از اقداماتی است که توسط بسیج هنرمندان تولید و اجرا می شود؛ تولید سرود و موسیقی کار دیگری است که با همکاری حوزه هنری و صدا و سیما انجام  خواهد شد.

مسگرانی ادامه داد: ویژه برنامه ها، رویدادها و جشنواره های فرهنگی و هنری ویژه کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه های کنگره ملی شهداست که در دستور کار قرار دارد.

وی حمایت از اجلاسیه و حمایت از خرید و چاپ و نشر کتب سرداران شهید و صدور مجوز انتشارات و برپایی نمایشگاه هنری در زمان اجلاسیه را از دیگر اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد در این راستا دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه کارهای اولیه انجام شده و فراخون های شعر و تئاتر صورت گرفته افزود: امیدواریم بتوانیم تا زمان برگزاری کنگره اقدامات فاخر و در خور شهدا انجام دهیم که لازمه فاخر بودن زمان و دقت نظر است.

انتهای پیام

ارسال نظر


captcha
ارسال