گزارشی از شهدای شاخص دلگان سیستان و بلوچستان؛

روحانی شهید رحمت الله بامری از دلگان تا کردستان/ از ثمره درخت انقلاب برای گسترش دین اسلام در جهان استفاده شود

در وصیت نامه روحانی شهید رحمت الله بامری آمده است: از ثمره درخت انقلاب برای گسترش دین اسلام در جهان استفاده شود.

کدخبر : 20221 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۷/۳|۰۹:۵۹

به گزارش فائزون؛  شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان شهدای زیادی را در دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از آن تقدیم نظام اسلامی کرده است؛ روحانی، پاسدار، سرباز، بسیجی و نیروهای امنیتی شهدای این منطقه در دوران دفاع مقدس هستند.


روحانی شهید رحمت الله بامری یکی از شهدای شاخص شهرستان دلگان است که سال 1366 در مناطق عملیاتی دفاع مقدس در منطقه کردستان به شهادت رسید.

رستم بامری برادر این شهید گرانقدر که خود از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است در گفتگو با خبرنگار می گوید: روحانی شهید رحمت الله بامری فرزند مهیم در سال 1345 در روستای چاه محمد شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان چشم به جهان گشود.

وی اضافه کرد: دوران ابتدایی و راهنمایی خود را در شهرستان ایرانشهر گذرانید و با هدایت حجت الاسلام سجادی برای ادامه تحصیل راهی و فراگیری علوم دینی حوزه علمیه شد.

برادر شهید رحمت الله بامری افزود: برای ادامه تحصیلات حوزوی راهی شهر مقدس قم شد و در همان شهر بود که سال 1364 بابانویی از این دیار مقدس ازدواج کرد که یک سال بعد خداوند به آنها دختری اعطا کرد که اسمش را فاطمه گذاشتند.

بامری تصریح کرد: برادرم چندین بار برای دفاع از کشور و دین اسلام راهی جبهه های حق علیه باطل شد که سرانجام سوم آذرماه سال 66 در منطقه عملیاتی کردستان به شهادت رسید و پیکر پاک شهید رحمت الله بامری در بهشت زهرای روستای چاه محمد دلگان آرام گرفت.

مهیم بامری پدر شهید درباره خصوصیات فرزند شهیدش گفته است: رحمت الله اخلاق پسندیده ای داشت، قرآن خوان و با خدا بود، او قرآن را نزد مادر بزرگش نازخاتون نوابی (که زنی مکتب رفته بود) قبل از دبستان فرا گرفته بود شهید همگان را سفارش به دینداری و امانت داری می کرد و همیشه سعی در ترویج دین و معارف اسلامی داشت.

در بخشی از وصیت نامه روحانی شهید رحمت الله بامری آمده است: تا دفع فتنه مامور به جنگ با دشمنان هستیم؛ ماموریت جنگی داریم تا قرآن بماند و با قطره قطره خون شهداء انقلاب اسلامی آبیاری شود و سپس ثمردهد، امید ما این است که از ثمره درخت انقلاب اسلامی برای گسترش دین اسلام در تمام جهان استفاده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
ارسال