در گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی خاش-زاهدان مطرح شد:

مردم در ۲۲بهمن پشت انقلاب را خالی نکردند/ فرهنگ ایثار و شهادت رمز پیروزی نظام

امام جمعه زاهدان گفت: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پشت انقلاب را خالی نکرده و نشان دادند که مشکلات اقتصادی هیچ گاه مانع حمایت آنها از نظام و ولایت نمی شود.

کدخبر : 17176 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۵|۰۹:۱۶

به گزارش فائزون؛  نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان در مراسم گرامیداشت 27شهید حادثه تروریستی محور خاش-زاهدان که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد اظهار کرد: حضور کم نظیر و ده ها میلیونی مردم فهیم، بصیر، شریف و مومن ایران اسلامی سرتاسر کشور در راهپیمایی 22بهمن موجبات خشم جبهه غربی، عبری و عربی را فراهم کرد.

آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: این حضور مردم هم جبهه غرب را برآشفت و هم جبهه عبری اسرائیلی و جبهه عربی مزدور را عصبانی کرد چرا که آنها تلاش می کردند تا مردم را از حضور در این جشن ملی منصرف کنند اما موفق به این کار نشدند و به تلافی شکست شان دست به جنایت و حرکات تروریستی مزبوحانه زدند.

وی ادامه داد: مردم ایران اسلامی در جشن چهل سالگی انقلاب علیرغم وجود مشکلات اقتصای و معیشتی اما باز هم حامی ولایت و کشور خود بودند و فشارهای اقتصادی را با هدف والاتری همچون حفظ نظام و انقلاب زیرپا گذاشتند و بار دیگر حمایت خود از نظام را با حضور خود در صحنه اعلام کردند.

به گفته آیت الله سلیمانی؛ مردم ایران در راهپیمایی امسال کاری کردند که دشمنان مایوس شدند و حضورشان نسبت به سال های گذشته نیز پرشور تر بود به گونه ای که در برخی شهرستان ها شاهد افزایش 35درصدی حضور مردم بودیم و از نکات جالب تر راهپیمایی امسال نقش پررنگ بانوان بود.

وی خاطرنشان کرد: شهادت 27 پاسدار مدافع وطن پیام های زیادی داشت و ما باید پیام و گفتمان آنها را درک کرده و ضمن دشمن شناسی، ادامه دهنده راهشان باشیم.

وی افزود: عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل در تحریم های اقتصادی علیه ملت ایران شریک بودند و حتی از بحران ارزی ایران نیز استقبال کرده و به آشوب های اجتماعی داخل کشور دامن زدند به آن امید که بتوانند انقلاب دیگری در این کشور به وجود آورند اما وقتی شکست خورده و سیلی محکمی از سوی ملت حواله آنها شد دست به اقدامات کور ترویستی زدند.

وی گفت: در حادثه محور خاش-زاهدان که منجر به شهادت 27پاسدار مدافع وطن شد نقش داشتن مثلث شوم آمریکا-اسرائیل و عربستان به وضوح قابل مشاهده بود و متاسفانه برخی کشورهای عربی خودفروخته به قصد به زانو درآوردن ایران از عملیات های تروریستی حمایت می کنند و در این جنایت حضور دارند.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: این اتفاق در روزهای آغازین دهه پنجم انقلاب اسلامی رخ داد که نشانگر بغض و کینه دشمنان است اما خون این افراد که اولین خون های ریخته شده در گام دوم انقلاب بود شجره طیبه انقلاب را آبیاری کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: شهادت مدافعان وطن گواه این مدعاست که هر گاه درخت انقلاب نیازمند خون و رویش جدید باشد جوانان این مرز و بوم آماده جانفشانی و نثار جان خود هستند کما اینکه ملت ایران همواره استوارتر، آگاه تر و بیدارتر از همیشه در صحنه های حساس انقلاب حضور پیدا خواهند کرد.

وی حمله تروریستی به اتوبوس سپاه را نشان از ضعف و حقارت دشمنان انقلاب دانست و افزود: این قبیل جنایات بزدلانه که توسط احمق ترین و پست ترین افراد یعنی کسانی مانند داعشی ها و تکفیری ها و... رخ می دهد نشان دهنده شکست آنها از ملت بزرگ ایران است که می خواهند با اقدامات کور بر شکست های مکرر خود سرپوش بگذارند.

وی در پایان تاکید کرد: هر چند که ایران اسلامی با کشور پاکستان رابطه حسنه ای دارد و بروز چنین حوادثی به وحدت و دوستی ملت ها خدشه ای وارد نمی کند اما دولت پاکستان نیز باید نسبت به گروهک های تروریستی فعال در خاک کشورش جدی تر عمل کند و اگر خودش توان مقابله با آنها را ندارد به ایران مقتدر اجازه عملیات بدهد تا در کوتاهترین زمان ممکن آنها را به سزای اعمالشان برساند.

فرهنگ ایثار و شهادت رمز پیروزی کشور
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان نیز در این مراسم اظهار کرد: تاریخ انقلاب اسلامی جلوه ای از ایثارگری ملت قهرمان ایران در طول 40ساله آن در مواجهه با استکبار جهانی است و همین فرهنگ ایثار و شهادت و مجاهدتی که در میان تمامی اقوام ایرانی موج می زند رمز پیروزی انقلاب است.

امان ا... گشتاسبی افزود: امروز ایران اسلامی میدان دار عرصه های حساس منطقه است و همین امر کینه توزی و دشمنی معاندان را نسبت به این کشور بیشتر کرده و همواره قصد دارند از روش های مختلف به این نظام ضربه بزنند اما مردم فهیم و بصیر کشور تاکنون مانع رسیدن آنها به اهداف شان شده اند.

وی تاکید کرد: خون های ریخته شده 27شهید مدافع وطن که برای تامین امنیت به این استان آمده بودند در کنار وحدت، انسجام و برادری ملت ایران باز هم نقشه های دشمنان را نقش برآب می کند و با استعانت از کلام مقام معظم رهبری هر چه سریعتر به اهداف والای انقلاب دست خواهیم یافت و هیمنه استکبار را خواهیم شکست.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
ارسال