​یادواره شهدای فاطمیه مسجد حضرت علی ابن ابی طالب(ع) زاهدان برگزار شد

هشتمین یادواره شهدای فاطمیه مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) و یادواره لاله های فاطمی در زاهدان برگزار شد.

کدخبر : 17161 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱|۱۰:۱۴

به گزارش فائزون؛ 9 سال پیش در چنین روزی بود که یکی از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم با بستن کمربندی انتحاری وارد مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان شد و در میان نماز مغرب با انفجار کمربند انتحاری خود باعث به شهادت رسیدن 21 نمازگزار بیگناه شد.
 
 هشتمین یادواره گرامیداشت این شهدا با حضور استاندار، فرماندار، معاونین امنیتی، انتظامی و سیاسی اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان و سایر مسئولان و مردم شهیدپرور زاهدان در محل این مسجد برگزار شد.

همچنین نظیر این یادواره؛ ویژه برنامه ای نیز به یادبود شهدای گمنام دفاع مقدس تحت عنوان یادواره لاله های فاطمی در محل مهدیه شهدای گمنام زاهدان با حضور جمع کثیری از مردم عزادار برگزار شد.

بنا بر این گزارش؛ شب گذشته استان سیستان وبلوچستان غرق در ماتم و عزای شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بود که در همین راستا جمعی از عزاداران فاطمی با اهداء بخشی از خون خود در امر خداپسندانه اهدای زندگی به نیازمندان شرکت کردند.

عزاداران بیت سادات طباطبایی با مراجعه به ایستگاه سیار انتقال خود که در کنار این هیات مستقر شده بود بخشی از خون خود را اهداء کردند.

خسروی؛ مدیرکل انتقال خون سیستان وبلوچستان در حاشیه این برنامه به خبرنگار ما گفت: شهروندان استان سیستان وبلوچستان در مناسبت های مذهبی همواره به فکر سایر هم وطنان نیز هستند که به همین دلیل ایستگاه های سیار انتقال خون در نقاط مختلف استان مستقر می شوند و کار دریافت خون را انجام می دهند.

وی افزود: در این برنامه نیز که تا پاسی از شب به طول انجامید جمع زیادی از عزاداران خانم و آقا نسبت به اهداء خون اقدام کردند.

انتهای پیام/
 

ارسال نظر


captcha
ارسال