فرمانده قرارگاه قدس:

شهدا بهترین الگو و شاخص برای نسل امروز هستند/ شهید میرحسینی اسوه صبر، بردباری و ایثار

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: شهید میرحسینی اسوه صبر، بردباری، شجاعت و ایثار و بهترین الگو برای نسل امروز است.

کدخبر : 17160 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۸|۱۰:۰۸

به گزارش فائزون، سردار محمدمارانی در یادواره مردمی بزرگداشت شهید میرحسینی که در زابل برگزار شد اظهار کرد: شهید میرحسینی و سایر شهدای سیستان وبلوچستان انسان هایی بزرگ و الهی بودند که استحقاق نشستن بر سرسفره الهی را داشتند.

وی افزود: این شهدا زندگی دنیوی خود را به حیات ابدی و متنعم شدن از نعمات الهی ترجیح دادند و تا پای جان برای اسلام و انقلاب تلاش کردند و هیچ گاه در این مسیر گلایه نکردند و مایوس نشدند.

وی ادامه داد: ایران اسلامی 8 سال جنگ تحمیلی را با صلابت و اقتدار پشت سر گذاشت و عاقبت و نتیجه آن چیزی جزسربلندی برای کشور نبود که یکی از اهداف برگزاری این قبیل یادواره ها که به نام و یاد شهدا برگزار می شود بیان کردن دستاوردهای جنگ برای نسل امروز است.

به گفته مارانی؛ یادواره هایی که برای شهدا در نقاط مختلف استان و کشور برگزار می شود باید به گونه ای باشد که یک جوان از همان زمان خروج از یادواره مسیر خود را پیدا کند و به دنبال یک الگو برای زندگی خود باشد که شهدا بهترین شاخص های حیات عزتمند و سعادت مند هستند و این شهدا باید به نسل امروز معرفی شوند.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: شهید میرحسینی شخصیتی بود که در لشکر ثارالله خصوصیت های اخلاقی بسیاری داشت به گونه ای که او در عملیات ها به عنوان قوت قلب همه رزمندگان محسوب می شد و همواره به فکر رزمندگان و بسیجیان بود.

وی تاکید کرد: شهید میرحسینی آن چنان خضوع و خشوع بالایی داشت که همواره در نمازهایش از خوف خداوند اشک می ریخت و این اشک تنها برای پروردگار بود چرا که شهید میرحسینی هیچ گاه به فکر دنیا و مشکلات دنیوی نبود که بخواهد فکرش را برای آنها مشغول کند.

وی افزود: شخصیت و شانیت شهید میرحسینی و دیگر شهدا به خوبی معرفی نشد که یکی دیگر از اهداف برگزاری یادواره های شهدا باید معرفی شخصیت این افراد باشد که به فضل الهی و با تلاش جوانان مومن و انقلابی این امر نیز محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: شهید میرحسینی شخصیتی بی نظیر داشت که اخلاص، ایمان، اطاعت پذیری و ولایت مداری او زبانزد خاص و عام بود و اگر امروز در جامعه در کمال آرامش و آسایش زندگی می کنیم مرهون خون پربرکت همین شهداست و باید همواره قدردان آنها و خانواده هایشان باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
ارسال