در یادواره شهدای روحانی جنوب سیستان و بلوچستان مطرح شد؛

نقش موثر روحانیت در به ثمر نشستن انقلاب و تشکیل نظام اسلامی/ اقتدار و شکوه دنیای اسلام وابسته به اتحاد و انسجام اقوام و مذاهب مختلف می باشد

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در طول تاریخ ایران روحانیت همواره در مبارزه با ظلم و ستم نقش موثر و فراوانی داشتند.

کدخبر : 15907 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۹|۱۴:۳۰

به گزارش فائزون، چهارمین یادواره شهدای روحانی جنوب سیستان و بلوچستان به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق کشور و سپاه شهرستان ایرانشهر و با حضور مسئولین، علما شیعه و سنی، فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده شهدا، ایثارگران و رزمندگان در سالن مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
در این مراسم آیت الله کاظم حسینی استاد حوزه علمیه و دانشگاه از قم با اشاره به نقش روحانیت در انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی گفت: شهدای روحانی با درس گرفتن از مکتب اهل بیت(ع) در هشت سال جنگ تحمیلی قدم به قدم در کنار رزمندگان برای دفاع از دین مبین اسلام و آرمان های انقلاب و امام به میدان جنگ آمدند، تا پرچم این نهضت الهی روی زمین نماند.
وی افزود: به برکت خون شهدا که از هر قوم و مذهبی خالصانه در این نبرد برای دفاع از اسلام حضور داشتند، امروز ایران اسلامی شرایط بعد از جنگش همچون جنگ خندق در زمان پیامبر است و از ابهت و اقتدار خاصی در بین کشورهای جهان قرار دارد و این انقلاب باعث لگدمال شدن غرور استکبار جهانی شده است.
استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز حرف های زیادی برای گفتن دارد و خون این شهیدان روحانی و رزمنده به اسلام ناب محمدی عزت و سربلندی در دنیا را داده است و به خوبی مشاهده می کنیم که ندای دین اسلام در همه کشورها شنیده می شود.
آیت الله حسینی بیان کرد: امروز به برکت اسلام و شهدا، رژیم صهیونیستی با همه توان و قدرتش منفورترین کشور جهان است و دیگر جایگاهی خاصی در بین ملت ها نسبت به قبل از انقلاب اسلامی ندارد.
وی خاطر نشان کرد: اقتدار و شکوه دنیای اسلام و نظام اسلامی وابسته به اتحاد و انسجام اقوام و مذاهب مختلف می باشد تا در برابر استکبار جهانی به ویژه آمریکا و اسراییل همچنان پابرجا بماند و به تاکید امام نباید اجازه دهیم که این ابهت دنیای اسلام شکست شود.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در این یادواره با اشاره به جایگاه روحانیت در تاریخ ایران برای مبارزه با حاکمان مستکبر اظهار کرد: روحانیت در به ثمر رسیدن انقلاب و شکل گرفتن نظام اسلامی دارای جایگاه ویژه و نقش موثری بودند که این مسئله در قبل از انقلاب اسلامی و در دوران های مختلف به طور فعال وجود داشت.
وی تاکید کرد: احیا نقش روحانیت به عنوان یگانه نقش تاثیر گذار مبارزه با ظلم و ستم توسط امام راحل(ره) و جامعه روحانیت باعث پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی شده و یکی از هنرهای امام راحل(ره) توجه و هدایت گروه های مختلف در مسیر انقلاب اسلامی بوده است.
محمد نعیم امینی فرد ابراز کرد: پیشگامی و تاثیرگذاری نقش روحانیت پس از انقلاب در جنگ تحمیلی و سالهای پس از آن تا امروز که رهبر انقلاب با هوشیاری و تدبیر باعث تدوام انقلاب و تحول و تغییر منطقه شده بر همه ما آشکار است و این نقش همیشه در کشور وجود خواهد داشت.
وی اضافه کرد: یکی از افتخارات مردم ایرانشهر میزبانی از یک روحانی مبارزه و متعهد به انقلاب است و برگزاری این یادواره نمونه عملی وحدت و تاثیر علمای شیعه و سنی است.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در کنار روحانیت مردم ایران اسلامی به ویژه مردم سیستان و بلوچستان هم نقش اثرگذاری در پیروزی انقلاب داشتند و وجود کوچکترین شهید جنگ تحمیلی در استان نمونه آشکار این مسئله است.
وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران مرزهای غرور آفرین را پشت سر می گذارد اما باید از آسیب و هیمنه دشمنان به دور باشد تا انقلاب حفظ شود.

در پایان مراسم از خانواده شهدا و ایثارگران روحانی با اهدا لوح و تندیس تجلیل و قدردانی شد.

ارسال نظر


captcha
ارسال