شهیدی که بعد از شهادتش دست از کار خیر بر نداشت/ساخت مدرسه توسط خانواده اولین شهید مدافع حرم کرج در سیستان و بلوچستان

خانواده شهید مدافع حرم «محسن کمالی دهقان» یک واحد آموزشی در بزمان احداث کردند.

کدخبر : 14708 | تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶|۱۲:۰۸

به گزارش فائزون، یک واحد آموزشی 6 کلاسه در روستای صدیق سنگری بزمان بنام شهید مدافع حرم محسن کمالی دهقان با مشارکت خانواده این شهید که اولین شهید مدافع حرم شهرستان کرج می باشد، افتتاح و در آستانه سال تحصیلی جدید تحویل آموزش و پرورش بزمان شد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در دیدار با پدر و مادر این شهید ضمن تقدیر از نوع نگاه و فعالیت در امر مدرسه سازی این خانواده، گفت: ما مدیون خون شهدا هستیم و در سنگر ساخت مدرسه هر حرکتی و اقدامی از سوی خیرین صورت می پذیرد برای بنده یک تجربه است و ساعت ها به این موضوع فکر می کنم که چه انگیزه ای باعث می شود تا مردم با میل و اراده خود و با احداث مدرسه به یاری مردم برای حفظ نظام و انقلاب همت می گمارند.
علیرضا راشکی افزود: استمرار خون شهید محسن کمالی دهقان با احداث این مدرسه در این منطقه، باعث ایجاد جریانی از جنس معنویت و استحکام نظام در این خطه محروم خواهد بود.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به وسعتی که دارد، پراکندگی جمعیتی بالایی دارد و بیش از 50درصد جمعیت استان ر روستاها زندگی می کنند و در این راستا باید با ساخت مدارس و فضاهای آموزشی، کمبود فضاهای آموزشی که در استان وچود دارد را جبران کنیم.
وی ادامه داد: دولت با توجه به مشکلات اعتباری که دارد، نمی تواند به تنهایی اقدام به ساخت فضاهای آموزشی کند و در این راستا نیازمند فعالیت بیش از پیش خیرین می باشیم.
پدر شهید کمالی دهقان در این دیدار گفت: خون شهید مارا به استان سیستان و بلوچستان آورد و خود او نیز در ادامه کار و روند ساخت و ساز مدرسه یاریمان کرد.
وی افزود: این استان جای کار بسیاری دارد تا فاصله اش در شاخص های مختلف با متوسط کشور کمتر شود و عدالت نهادینه شود.
مادر این شهید نیز در این دیدار با ابراز علاقه به استان افزود: در بزمان مردم این شهر پسرمان را به عنوان سی و پنجمین شهید این شهر نام بردند و این برای ما افتخاری است.
شایان ذکر است این مدرسه با همکاری خانواده شهید و گروه جهادی امیرالمومنین(ع) شهرستان کرج اجرا شده است.
شهید مدافع حرم «محسن کمالی دهقان» در ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ در شهر حلب سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
ارسال